„Razem dla Camino:
potencjał Szlaku św. Jakuba w woj. kujawsko-pomorskim”

Szanowni Państwo,

W województwie kujawsko-pomorskim od kilku lat dynamicznie rozwija się Szlak św. Jakuba (Camino de Santiago), który jest jedną z najbardziej rozpoznawanych tras pielgrzymkowych w Europie, prowadzących do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskim Santiago de Compostela. Ten Europejski Szlak Kulturowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest szansą dla rozwoju lokalnych społeczności i uniwersalnym tematem kulturowym, który może przyczynić się do rozwoju wielu sektorów życia społecznego, od turystyki, przez ekonomię po aktywność artystyczną.

Zapraszamy Państwa ( 24 września 2021 r.) do udziału w kilkugodzinnym spotkaniu w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, realizowanym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, aby pokazać możliwości promocyjne Szlaku, a także wymienić się dobrymi praktykami w rozwoju Camino de Santiago, czym podzielą się z nami goście z całej Polski. Kluczem bowiem będzie zrozumienie kim są coraz częściej pojawiający się na szlaku pielgrzymi z charakterystyczną muszlą, czego potrzebują, czym się różnią od klasycznego turysty i jakich usług oczekują.

Z racji trwających obecnie dyskusji nad możliwościami wykorzystania środków pochodzących z UE na rozwój infrastruktury i aktywności wokół Camino de Santiago, byłoby niezbędne takie spotkanie, podczas którego moglibyśmy pracować nad przyszłym wspólnym projektem dedykowanemu tej trasie pielgrzymkowej.

W imieniu organizatorów, Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk działający przy Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz przy wsparciu Wydziału Teologicznego UMK, zwracam się z prośbą o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do 19 września na adres emailowy: osrodek@szafarnia.art.pl

 Program Konferencji o Camino de Santiago_Szafarnia-1

Ks. prof. Piotr Roszak