Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze,

Wraz z początkiem roku akademickiego wznowiona została działalność Pracowni Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK. W dalszej części wpisu chciałbym również serdecznie zaprosić Państwa na dwa wydarzenia związane z Camino, które będą miały miejsce już niebawem. Wcześniej jednak w kilku słowach o minionym widowisku.

We wtorek 10 października, o godz. 18.00 w kinie Centrum CSW w Toruniu (ul. Wały gen. Sikorskiego 13) odbył się premierowy pokaz filmu „Grunt to droga”, w reż. Teresy Kudyby, który w pięciu odcinkach po ok. 12 min każdy przedstawił świat wartości Camino de Santiago: rodzinę, przyjaźń, pokorę, braterstwo, odwagę. A wszystko w kontekście Kujawsko-Pomorskiego Szlaku św. Jakuba. Krótką zapowiedz filmu można znaleźć tutaj:

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z reżyser oraz uczestnikami tego projektu. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia:

Natomiast w sobotę 14 października Bractwo św. Jakuba zaprasza na przejście kolejnego odcinka szlaku św. Jakuba tym razem z Kruszwicy. Wyjazd z Torunia ok. godziny 7, więcej szczegółów oraz zapisy u p. Jerzego Kalinowskiego ( camino.torun@interia.pl).

W listopadzie zaś czeka nas „Szkoła św. Jakuba” – czas skupienia i głębszego wnikania w duchowe przesłanie tradycji związanej z Apostołem św. Jakubem Starszym oraz pielgrzymowaniem do jego grobu. W drugiej połowie listopada z pewnością zorganizujemy tradycyjne spotkanie, podczas którego będzie okazja do dzielenia się doświadczeniem Camino de Santiago.Licząc na spotkanie, wszystkich serdecznie pozdrawiam
.

Buen CaminoKs.Piotr Roszak