16 listopada odbyło się doroczne zebranie Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba. W związku z obecną sytuacją epidemiczną konferencja odbyła się on-line. Został przyjęty raport z aktywności federacji w 2019 roku, przyjęto sprawozdanie z wykonania budżetu oraz omówiono  propozycje działań w roku jubileuszowym(2021).

Prezydencję federacji zakończył Rytis Mykolas Rackauskas z Litwy. Na nową roczną kadencję wybrano marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

– Prezydencja Kujawsko-Pomorskiego przypada na trudny czas panującej epidemii. Jednocześnie rok 2021 jest jubileuszowym rokiem świętego Jakuba, co jest znakomitą okazją do promocji idei pielgrzymowania do Santiago de Compostela. Zdajemy sobie sprawę, że planowanie imprez turystyczno-kulturalno-rekreacyjnych w dobie pandemii jest trudne, ale mimo wszystko chcemy wykorzystać czas prezydencji na przybliżenie mieszkańcom Kujaw i Pomorza, a także naszym partnerom z federacji walorów dróg Camino Polaco – mówił marszałek Piotr Całbecki.

więcej na www.kujawsko-pomorskie.pl tutaj