Szanowni Państwo,

Zapraszam na spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej przy Wydziale Teologicznym UMK (ul. Gagarina 37) w środę 27 kwietnia o godz. 19:00.

Rozpoczniemy tradycyjnie w kaplicy Wydziału Teologicznego od krótkiej modlitwy w intencji wszystkich pielgrzymów, opiekujących się caminowiczami i spotkanymi w tracie pielgrzymek.

Następnie o swoim doświadczeniu Camino de Santiago opowie dr Piotr Paweł Orłowski, przedsiębiorca, teolog i członek Bractwa św. Jakuba w Toruniu. Pan Piotr miał okazję pielgrzymować Drogą Francuską do Composteli w lato 2013 roku i temu duchowemu doświadczeniu będzie poświęcona jego prezentacja oraz refleksje.

Po prezentacji krótko omówimy najbliższe inicjatywy jakubowe, w tym planowane obchody święta Apostoła Jakuba w lipcu, m.in. Maraton Jakubowy, plany uruchomienia schroniska dla pielgrzymów przy ul. Szpitalnej w Toruniu, a także przejścia polskich odcinków Camino.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, proszę o przekazanie tej informacji wszystkich w Państwach kręgach przyjaciół, znajomych czy rodzin, którzy mogą być zainteresowani Camino de Santiago. Na wszystkich czekamy z wielką radością.

Buen Camino!
Ks. Piotr Roszak