Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze! 
Serdecznie zapraszamy na listopadowe spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba, które tym razem poświęcone będzie specyfice rowerowej pielgrzymki do Composteli. Niejednokrotnie rodzą się porównania pieszego i rowerowego pielgrzymowania, które różni się od zwykłego przejechania rowerem po trasie camino. Jakie duchowe aspekty charakteryzują rowerowe camino w Polsce i Europie? Jak się do tego przygotować? O tym wszystkim będziemy mogli usłyszeń w środę 17 listopada o godz. 19:00 na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu (ul. Gagarina 37). Swoimi refleksjami podzieli się z nami ks. dr. Tomasz Huzarek, rektor Wyższego Seminarium Duchowego w Pelplinie, który pielgrzymował z Łeby do Santiago de Compostela właśnie na rowerze. 
W czasie spotkania zostaną również wręczone nagrody w rozstrzygniętym niedawno konkursie dot. Camino de Santiago, który organizowało Bractwo św. Jakuba w Toruniu.
Natomiast o caminowej grze terenowej po Toruniu opowie jej twórca, ks. dr Dominik Jan Domin. 
Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza planujących pielgrzymowanie w najbliższym czasie oraz tych, którzy może nigdy nie byli na takim spotkaniu, a dojrzewa w nich idea, aby udać się na Szlak św. Jakuba. To spotkanie otwarte, dlatego zawsze można zachęcić swoich znajomych, zainteresowanych tematem, aby do nas dołączyli. Na wszystkich serdecznie czekamy i zapraszamy. 
Buen camino!
ks. Piotr Roszak