7 sierpnia 2016 w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Toruniu podczas Mszy św. odbyło się zaprzysiężenie Bractwa Św. Jakuba Apostoła.

W obecności bpa Andrzeja Suskiego, proboszcza parafii ks. kan. Wojciecha Kiedrowicza, dziekana Wydziału Teologicznego ks. kan. prof. Dariusza Koteckiego oraz zaproszonych gości, 15. członków Bractwa w tradycyjnych strojach pielgrzymich złożyło ślubowanie.

Celem Bractwa jest krzewienie idei pielgrzymowania drogami św. Jakuba do jego grobu w Santiago de Compostela, a w szczególności po kujawsko-pomorskim szlaku. Bractwo będzie otaczać opieką pielgrzymów wędrujących jakubowymi drogami i stwarzać im do tego jak najlepsze warunki. Z ogromną otwartością przywitamy wszystkich, którzy będą chcieli do nas przystąpić – mówi prezes Bractwa Piotr Wróblewski.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność Bractwa, uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach, podczas których można dowiedzieć się o historii pielgrzymek do Composteli, posłuchać relacji z wypraw na Camino, prosimy o kontakt: bractwo.torun<at>caminopolaco.pl

 

Relacje:  

DIECEZJA TORUŃSKA

NOWOŚCI DZIENNIK TORUŃSKI