Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Zaprzysiężenie Bractwa Św. Jakuba Apostoła

7 sierpnia 2016 w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Toruniu podczas Mszy św. odbyło się zaprzysiężenie Bractwa Św. Jakuba Apostoła.

	
	
		
			

	
	
	
	

		

				
		
				
	
W obecności bpa Andrzeja Suskiego, proboszcza parafii ks. kan. Wojciecha Kiedrowicza, dziekana Wydziału Teologicznego ks. kan. prof. Dariusza Koteckiego oraz zaproszonych gości, 15. członków Bractwa w tradycyjnych strojach pielgrzymich złożyło ślubowanie.

Celem Bractwa jest krzewienie idei pielgrzymowania drogami św. Jakuba do jego grobu w Santiago de Compostela, a w szczególności po kujawsko-pomorskim szlaku. Bractwo będzie otaczać opieką pielgrzymów wędrujących jakubowymi drogami i stwarzać im do tego jak najlepsze warunki. Z ogromną otwartością przywitamy wszystkich, którzy będą chcieli do nas przystąpić – mówi prezes Bractwa Piotr Wróblewski.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność Bractwa, uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach, podczas których można dowiedzieć się o historii pielgrzymek do Composteli, posłuchać relacji z wypraw na Camino, prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

DIECEZJA TORUŃSKA

NOWOŚCI DZIENNIK TORUŃSKI