Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Spotkanie sympatyków Camino de Santiago 11 maja 2016 r.

W imieniu Pracowni Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie poświęcone fenomenowi Camino de Santiago, które odbędzie się w środę 11 maja o godz. 19.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Szanowni Państwo, Drodzy Caminowicze!

Jak zawsze rozpoczniemy od krótkiej modlitwy w kaplicy Wydziału, a następnie zwyczajowe spotkanie. Tym razem podzieli się z nami swoim doświadczeniem Camino, znany w środowisku pielgrzymów w Polsce ks. Dariusz Doburzyński, proboszcz parafii w Drawnie (archidiecezja szczecińska), który przed kilku laty pokonał pieszo Camino ze Szczecina do Santiago, a swoje przeżycia i refleksje zapisał w książce "Camino znaczy droga", wydanej przez Fundację Szczecińską (2012). Prezentacja naszego gościa poświęcona będzie spojrzeniu na Szlak św. Jakuba przez pryzmat "trudności", stąd tytuł: "Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą?". Będzie okazja do nabycia książki autorstwa ks. Dariusza.

Przybędzie do nas również Piotr Drzewiecki, prowadzący ważną dla polskich Caminowiczów stronę caminodelavida.pl, na której znajdziemy zawsze najświeższe informacje o tym, co dzieje się na Camino w Polsce i na świecie. Ostatnio były prowadzone badania dotyczące Camino wśród Polaków i z pewnością nieco na ten temat usłyszymy.

W czasie spotkania przedstawimy najnowsze projekty dotyczące Camino, m.in. rozwiający się projekt Xacopedii - Internetowej Encyklopedii Jakubowej oraz powstających e-bookach o Drodze św. Jakuba. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych: zarówno tych, co dopiero myślą o wybraniu się na Camino jak i tych, którzy już mają na swoim koncie to doświadczenie. Przekażcie innym nasze zaproszenie, umieszczając info na Fb i innych środkach komunikacji.

Piosenki, którymi rozpoczynamy spotkanie: tutajtutaj

Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:

f

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba
Wydział Teologiczny UMK