Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Spotkanie sympatyków Camino de Santiago 11 marca 2016 r.

W imieniu Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej przy Wydziale Teologicznym UMK chciałbym zaprosić Was na kolejne spotkanie poświęcone Camino de Santiago tym razem wyjątkowo w piątek 11 marca o godz. 19.00.

Drodzy Pielgrzymi,

Tym razem okazja będzie szczególna: gościmy w tym dniu kilku profesorów z Hiszpanii, którzy uczestniczą w projekcie badającym początki kultu św. Jakuba w Hiszpanii, historię grobu Apostoła oraz zastanawiają się nad wartościami edukacyjnymi Camino de Santiago i jego atrakcyjnością. Naszymi goścmi będą: prof. Enrique Alarcon (Pamplona), ks. Alejandro Barral, kanonik Katedry Compostelańskiej i wieloletni dyrektor Muzeum Katedralnego w Santiago, prof. Anton Pazos z La Coruna, prof. Miguel Angel Belmonte i prof. Marcin Kazmierczak, obaj z Barcelony. Każdy z nich krótko przedstawi swoje spojrzenie na dzisiejsze i dawniejsze Camino, a ich wystąpienia oczywiście będą tłumaczone. Następnie będzie okazja do pytań i rozmowy... Myślę, że będzie to wyjątkowa szansa, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się na temat postępów badań nad Camino, w których uczestniczy nasza Pracownia i nasze środowisko. Więcej na temat projektu: www.camino.umk.pl

Serdecznie zapraszam i proszę przekażcie informacje o spotkaniu swoim znajomym, którzy byliby zainteresowani spotkaniem. Wszyscy są zaproszeni!

Zaczynamy jak zawsze od krótkiej modlitwy w intencji Caminowiczów w wydziałowej kaplicy.

Piosenki, którymi rozpoczynamy spotkanie: tutajtutaj

Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:

f

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba
Wydział Teologiczny UMK