Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
O Camino na Dolnym Śląsku - Emil Mendyk w Toruniu!

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba, które odbędzie się tym razem w czwartek 11 lutego o godz. 19.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze,

Jak zawsze będzie to okazja do pogłębiania znajomości historii i współczesności Camino de Santiago oraz wymiany doświadczeń w gronie pielgrzymów zafascynowanych Camino.

Kopernik

Naszym głównym gościem i prelegentem będzie tym razem p. Emil Mendyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, który przybliży temat: "Skąd Kopernik i pierniki przyszły, a i Wam pójść należy, czyli o Camino de Santiago na Dolnym Śląsku i nie tylko". Jak zawsze będzie to dzielenie się własnymi doświadczeniami z wędrowania po Camino oraz przyjrzenie się sytuacji polskich odcinków dróg Jakukowych. Nasz gość to znany w Polsce inicjator przedsięwzięć promujących Szlak św. Jakuba, a także organizator najbliższego Parlamentu Jakubowego, który odbędzie się 2 kwietnia br. we Wrocławiu. Cieszymy się, że znalazł czas, aby przyjechać do Torunia. Będzie to tuż po środzie popielcowej, a więc już w ramach wielkopostnej "drogi".

Serdecznie wszystkich zapraszamy - prośba, aby przekazać informacje o spotkaniu wszystkim zainteresowanym Camino de Santiago. Przypominamy o stronie www.caminopolaco.pl (która niebawem zmieni swoje oblicze :-)

Piosenki, którymi rozpoczynamy spotkanie: tutajtutaj

Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:

f

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba
Wydział Teologiczny UMK