Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Spotkanie poświęconych Camino de Santiago 14 stycznia 2016 r.

Zapraszam na pierwsze w tym roku spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej na Wydziale Teologicznym UMK, które zaplanowaliśmy tym razem na czwartek, 14 stycznia, o godz. 19.00 w budynku Wydziału przy ul. Gagarina 37 (sala nr 1).

Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze,

Rozpoczniemy od modlitwy w kaplicy, polecając Bogu przez wstawiennictwo św. Jakuba nasze pielgrzymkowe plany na ten rok oraz działalność założonego w ubiegłym roku Bractwa Jakubowego. Następnie po omówieniu spraw bieżących - zwłaszcza kwestii planowanego na kwiecień "Parlamentu Jakubowego" we Wrocławiu, kwestii zmian związanych z "credencjałami" i "Compostelką" oraz planu pracy na Nowy Rok - oddamy głos gościowi specjalnemu, którym będzie dr Franciszek Mróz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych. Od wielu lat organizuje konferencje naukowe poświęcone historii i współczesności Camino de Santiago, ale także jest pomysłodawcą wielu przedsięwzięć propagujących Camino w Polsce. Zgodnie ze zwyczajem podzieli sie z nami swoimi doświadczeniami z wielu pielgrzymek Szlakiem św. Jakuba, a także odpowie na nasze pytania.

Camino Polaco

Serdecznie zapraszam i proszę o przekazanie informacji o tym spotkaniu Waszym znajomym, których interesuje temat Camino de Santiago i być może snują plany pielgrzymkowe. To doskonała okazja, aby dobrze przygotować się do tej wyprawy.

Piosenka, którą rozpoczynamy spotkanie: tutaj

Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:

f

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba
Wydział Teologiczny UMK