Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze

Za kilka dni przeżywać będziemy paschalną drogę Jezusa Chrystusa, od Wieczernika przez Via Dolorosa po pusty grób. Przyjeżdżając do Jerozolimy możemy ją symbolicznie przemierzyć. Ale wiemy, że jest to droga, która przechodzi nade wszystko przez nas samych, nasze życie, jego proste i zakręty, nadając sens wszystkim naszym poczynaniom. Dlatego niech Chrystus zmartwychwstały budzi w nas tę nadzieję, bez której nie ma pielgrzymowania po Camino, byśmy przeżyli podczas tych świąt głębokie duchowe odrodzenie i jako 'nowi ludzie' z nową mocą wychodzili na drogi świata i kierowali ku temu, który sam jest Drogą.

Arcybiskup Santiago, ks. Julian Barrio, w ostatnim liście na Rok Jubileuszowy, wspominał o tym, że Camino to spotkanie ze Zmartwychwstałym na wzór uczniów z Emaus. Do nas również Chrystus się zbliża, gdy wędrujemy, przyłącza się do naszych kroków, dostosowuje do naszego rytmu, aby doprowadzić nas do odkrycia sensu, aby wyjaśnić Pisma i rozkodować życiowe zagadki. Wtedy dokonał tego, gdy owi uczniowie "szli i rozmawiali w drodze", nie kiedy stali na uboczu i patrzyli. Dziś zaś to czyni w doświadczeniu wspólnej drogi.

Dziękuję za spotkania w ramach Pracowni Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK w mijających miesiącach, za ciekawe i inspirujące myśli, za wspólną modlitwę.

Najbliższe spotkanie planujemy zorganizować 15 kwietnia o godz. 19, na które już dziś serdecznie zapraszam. Szczegółowy program spotkania prześlemy już po świętach.

Buen Camino,

ks.Piotr Roszak