Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Kolejne spotkanie sympatyków Camino de Santiago

W środę 25 lutego, o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK.

Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze:

Spotkanie PrzyjaciółJak co miesiąc, posłuchamy prezentacji pielgrzyma (tym razem będzie to relacja z pielgrzymki p. Jerzego Kalinowskiego), dowiemy się jaki jest stan przygotowań do święta Camino Polaco w naszym regionie, które odbędzie się w lipcu br. w Ciechocinie, poznamy najnowsze nabytki książkowe, które otrzymała Pracownia z Santiago de Compostela (zwł. dotyczące Codex Calixtinus i bulli Leona XIII nt. autentyczności relikwii), a także przedstawimy plany na 2015 rok, zarówno związane z przejściami po odcinkach Camino Polaco, jak również konferencje. Ważnym punktem spotkania będzie dyskusja nad powołaniem przy kościele św. Jakuba w Toruniu Bractwa Jakubowego, na wzór istniejących w innych regionach Polski (przedstawimy istniejące statuty i formy działalności). Poza tym wiele ciekawych dyskusji na tematy związane z wiarą, pielgrzymowaniem, Hiszpanią... Taki zapowiada się program spotkania.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także prosimy o przekazanie informacji o naszych spotkaniach wszystkim znajomym, którzy planują wyprawę do Santiago.

Jak co miesiąc zaczniemy spotkanie od krótkiej modlitwy w intencji pielgrzymów.

Buen Camino!

ks.Piotr Roszak