Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Grudniowe spotkanie poświęcone Camino de Santiago

Grudniowe spotkanie poświęcone Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba.

Szanowni Państwo, Drodzy Pielgrzymi Jakubowi (również ci przyszli)

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na grudniowe spotkanie poświęcone Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba. Odbędzie się w środę 17 grudnia o godz. 19:00 w sali nr 1 na Wydziale Teologicznym UMK (ul. Gagarina 37). Przed rozpoczęciem spotkania zapraszamy na krótką modlitwę do kaplicy wydziałowej (w tym samym budynku)

Jak każdego miesiąca, tak i tym razem będzie do okazja do wspólnej refleksji nad znaczeniem Camino, jego duchowością i wyzwaniami, przed którymi stają pielgrzymi. W tym miesiącu naszym prelegentem będzie p. Edward Hartwich, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Porządek spotkania przedstawia się następująco:

- modlitwa w intencji pielgrzymów
- planowane przedsięwzięcia dot. Camino de Santiago w Toruniu oraz regionie w roku 2015
- Przedstawienie idei "gry miejskiej" poświęconej Camino oraz powołania "Strażników Camino Polaco" przy parafiach położonych na Szlaku
- prezentacja zdjęć z Camino przez p. Edwarda Hartwicha, a następnie rozmowa na temat specyfiki pielgrzymowania rowerowego
- wolne wnioski, informacje, zaproszenia
- poczęstunek

Od godz. 18:30 w sali nr 1 będą dyżurowali Caminowicze, w ramach "Punktu Informacyjnego o Camino de Santiago", którzy z przyjemnością pomogą zaplanować własną wyprawę do Santiago oraz podzielą się praktycznymi radami.

Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:

f

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak