Newsletter

Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje związane ze szlakiem
Międzynarodowa Konferencja Naukowa

7 czerwca 2014 r. - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szlakom św. Jakuba.

 

 

Pracownia Szlaku św. Jakuba działająca na Wydziale Teologicznym UMK wraz z Instytutem Historii i Archiwistyki UMK zapraszają na I Międzynarodową Konferencję Naukową poświęconą Szlakom św. Jakuba "Camino Polaco: Teologia-Sztuka-Historia-Teraźniejszość", która odbędzie się w Toruniu w dniach 7-8 czerwca 2014 roku.

W sobotę 7 czerwca, w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (Pl. Ks. Frelichowskiego 1), odbędzie się sesja naukowa poświęcona aspektom teologicznym, historycznym fenomenu Jakubowego oraz z zakresu historii kultu św. Jakuba Apostoła. Natomiast w niedzielę 8 czerwca zaplanowano przejście odcinka Camino Polaco prowadzącego z Torunia (wyjście po mszy św. z kościoła p.w. św. Jakuba Ap.) do Gniewkowa, na które pozostają zaproszeni wszyscy chętni.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień konferencyjnych (tematu oraz krótkiego streszczenia) w terminie do 15 lutego br. Zaakceptowane wystąpienia zostaną opublikowane w książce pokonferencyjnej (wymagania dotyczące terminów oraz norm redakcyjnych zostaną przesłane poszczególnym autorom). Zapraszamy stowarzyszenia, bractwa Jakubowe, przedstawicieli samorządów, którym bliska jest idea rozwoju Szlaku św. Jakuba w Polsce.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń wystąpień (wraz z podaniem stopnia naukowego oraz afiliacji naukowej w przypadku pracowników akademickich) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji w załączniku (.pdf).