Szanowni Państwo, Drodzy Caminowicze,

Po niezapomnianym, styczniowym spotkaniu z wolontariuszami z Monte del Gozo oraz o. Romanem Wcisło, pragnę serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej na Wydziale Teologicznym UMK, które odbędzie się w środę 22 marca, o godz. 19.00 (budynek Wydziału Teologicznego. ul. Gagarina 37, sala nr 1).

Jak zwykle rozpoczniemy od krótkiej modlitwy w kaplicy, a następnie bieżących spraw organizacyjnych – zwłaszcza zaplanowanych na koniec marca warsztatów Europejskiej Federacji Camino de Santiago, które odbędą się w Toruniu, a także planów związanych z Festiwalem św. Jakuba w Ciechocinie (10-11 czerwca) oraz przejściami wybranych odcinków Camino Polaco, które przed nami. Zapewne znajdzie się również czas, aby podzielić się wrażeniami z filmu „Ślady stóp”, o którym już pisaliśmy.
Przede wszystkim jednak będziemy mogli wysłuchać refleksji wypływających z doświadczenia przejścia Camino de Santiago, którymi podzieli się z nami Joanna Czerwińska, a ich treść wyraża tytuł „Camino: świat, kultura, święta jakich nie znamy”. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką Camino de Santiago na nasze otwarte spotkania, prosząc, aby informacje o nim przekazać swoim znajomym i przyszłym pielgrzymom, którzy myślą o pielgrzymce do Composteli.

Buen Camino
ks.Piotr Roszak