Szanowni Państwo, Drodzy Caminowicze,

za kilka godzin rozpoczniemy przeżywanie kolejnego Triduum Paschalnego w naszym życiu.  Wiemy, że „pascha” oznacza przejście, a więc coś bliskiego wszystkim Caminowiczom, bo dla wielu z nas każda droga do Composteli, rozpoczynana w Polsce czy Hiszpanii, jest wyjątkowym przejściem: od tego, co stare, prowizoryczne, od pytań ku obietnicy Boga, ku Jego łasce, która odnawia, nadaje sens i kierunek życia. Dlatego każde Camino jest paschalne: to przejście Boga przez nasze życie. On wie przez co ma przejść i gdzie Jego delikatna obecność podniesie wszystko, co traci wigor, moc, nadwątloną nadzieję. Życzę Wam wszystkim, aby te dni były doświadczeniem „przejścia” ku wolności (jaką tylu z nas odnajduje na Camino), aby nas to nie ominęło.

A po świętach zapraszam na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku sw. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK – w środę 24 kwietnia o godz. 19:00. Naszym gościem będzie p. Wiktor Binnebesel, który podzieli się swoim doświadczeniem pieszego pielgrzymowania do Rzymu. Będzie to sposobność, aby porównać odradzający się zwyczaj wędrówek do Rzymu z praktyka Camino de Santiago i jego specyfiką. Swoją prezentację nasz gość zatytułował „Dlaczego Rzym? Kilka słów o pobudkach, przygodach i przemyśleniach pielgrzymkowych”

Serdecznie zapraszam wszystkich i jak zawsze proszę o przekazanie tego zaproszenia dla Waszych znajomych, przyjaciół, rodziny – to spotkania otwarte dla wszystkich, a są doskonałą okazją, aby planujący udać sie na pielgrzymkowy szlak w 2019 roku przygotowali się duchowo na to doświadczenie.

Buen Camino! Dobrej Paschy!
Ks.Piotr Roszak