Drodzy Caminowicze, szanowni Państwo,

Chciałbym serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba działającej przy Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, które odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 19:00 w budynku Wydziału (ul. Gagarina 37).

Tym razem będzie to spotkanie (przed)świąteczne, w czasie którego będziemy mogli podzielić się opłatkiem, podsumować kolejny rok działalności, a także wysłuchać nie tyle relacji z pielgrzymki do Santiago, jak to zazwyczaj czynimy, ale krótkiego wykładu nt. Sens błogosławieństw pielgrzyma: o świętym zmęczeniu, przestrzeni i uciekającym „sacrum”, którym będę się chciał z Państwem podzielić. Będzie okazja do wspólnego wypicia kawy, herbaty, napojów i zakosztowania czegoś słodkiego, ale gdyby ktoś mógł coś przynieść ze sobą na ten przedświąteczny stół Caminowy tartę de Santiago lub inne smakołyki etc. to byłoby wspaniale. Byłoby tak, jak to ma miejsce w albergue na Camino, gdy na kolacji spotkają się wszyscy przynosząc co mają.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Bractwa św. Jakuba w Toruniu, pielgrzymów i sympatyków Camino de Santiago. Na wszystkich bez wyjątku czekamy i serdecznie witamy.

 

Buen Camino

Ks.Piotr Roszak