Drodzy Caminowicze,

już niebawem rozpoczniemy nowy rok akademicki, a w nim wrócimy do regularnych spotkań związanych z Camino de Santiago. Warto je sobie wpisać do kalendarza, bo na wszystkich z radością czekamy.

Pierwsze spotkanie Pracowni Camino zaplanowaliśmy na wtorek 9 października, a swoimi doświadczeniami z Camino oraz tego jak zmienia ono ludzi podzieli się z nami  Pani  Magdalena Goik z    Górnośląskiego Klubu Camino.

Zapraszam również wszystkich, którym leży na sercu rozwój Camino w Polsce na kolejną  już V sesję Parlamentu Jakubowego w najbliższą sobotę 22 września, początek o godz. 9 Mszą Św.  w intencji pielgrzymów i środowiska Camino w Polsce, którą sprawować będziemy w kaplicy Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Bractwo św. Jakuba planuje przejście z Nowego Miasta Lubawskiego do Mszana w pierwszy weekend października (6-7 października). Można wziąć udział w  całości albo tylko jednego dnia (Bachotek zaplanowano jako miejsce noclegu). Szczegóły i zapisy u sekretarza Bractwa św. Jakuba, Jerzego Kalinowskiego (camino.torun@interia.pl)

Trwają również prace nad organizacją II Szkoły Jakubowej w Mogilnie – chodzi o weekendowy dzień skupienia, który mam nadzieję zorganizujemy w  listopadzie (16-18) albo dopiero na wiosnę. Wiele zależy od dostępności miejsc noclegowych.

Kolejne spotkania Pracowni w dniu 6 listopada (gościem będzie Pan  Michał Graczyński) oraz 19  grudnia. Warto zapisać w  kalendarzu.

Serdecznie zapraszam i proszę o przekazanie informacji o naszych spotkaniach wszystkim potencjalnie zainteresowanym Camino de Santiago w naszym województwie. Być może nigdy nie byli, a  chcą więcej się dowiedzieć – zawsze to dobra okazja do podzielenia się doświadczeniem pielgrzymowania do grobu św. Jakuba.

Buen Camino

Ks.Piotr Roszak