Szanowni Państwo, drodzy Caminowicze,

serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Pracowni Szlaku św. Jakuba, które odbędzie się w środę 11 grudnia o godz. 19:00. Tym razem naszym gościem będzie dr Tomasz Duda z Uniwersytetu Szczecińskiego, który zaprezentuje temat „Pielgrzymowanie na stuku granic, kultur i religii” czyli – jak sam napisał -„trochę o moich doświadczeniach na szlakach pielgrzymkowych Drogi Świętego Jakuba oraz Drogi Świętego Olafa na pograniczu polsko-niemiecko-skandynawskim”.

Kilka słów o prelegencie:

Tomasz Duda – doktor Nauk o Ziemi, geograf, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania i prace badawcze skupia na zagadnieniach szlaków kulturowych, turystyki kulturowej,religijnej oraz geografii pielgrzymowania. Od kilku lat członek Zespołu Redakcyjnego „International Journal of Religious Tourism and Pilgrimage”, jak również Rady Ekspertów ds. Szlaków Kulturowych Rady Europy. Wykłada gościnnie na uniwersytecie w Gironie (Hiszpania) oraz Universita del Salento w Lecce (Włochy). Jest współtwórca rewitalizacji Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, na terenie Pomorza. Aktywny przewodnik turystyczny po Szczecinie i regionie Pomorza Zachodniego.

Spotkanie będzie poprzedzone mszą św. o godz. 18:30 w kaplicy Wydziału Teologicznego w intencji pielgrzymów wędrujących Camino de Santiago, na którą serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Proszę też o przekazanie informacji wszystkim, o których wiecie, że interesują się drogą św. Jakuba, planują pielgrzymowanie w 2020 roku – to okazja, aby ich przygotować duchowo i
intelektualnie do tej wyprawy.

Jak zawsze nie zabraknie najnowszych informacji o drogach Jakubowych w Polsce, wieści z życia Bractwa Jakubowego w Toruniu oraz o przygotowaniach do Roku Świętego, który już w 2021.

Buen Camino!

Ks. Piotr Roszak